Muzykolekcje - czyli rekolekcje muzyczne

Pomysł na Muzykolekcje narodził się w Scholi Akademickiej parafii św. Jakuba w Warszawie, stąd na początek – kilka słów o nas. Nie spodziewajcie się jednak konkretów. Nikt z nas nie pamięta, jak zaczęła się historia naszej scholi. Nie wiemy, ile pokoleń studentów przez nią przeszło ani ile osób w niej służyło. Wiemy jednak, że to nie konkretne wydarzenia, daty czy statystyki nas budują. Doświadczamy bowiem, że poprzez cotygodniowe próby, Eucharystie i rekolekcje, na których posługujemy, to Bóg czyni z nas wspólnotę. Wspólnota ta trwa także w małżeństwach, które powstały w scholi, a powoli również w rodzinach, które kiełkują “wokół” niej.

Kilka lat temu, poza fundamentem wiary i cotygodniową posługą, połączyło nas coś jeszcze. Pragnęliśmy przestrzeni, w której moglibyśmy rozwijać się w naszej posłudze – nie tylko muzycznie, ale także duchowo. Pragnęliśmy rekolekcji – dla muzyków i osób, którym bliskie jest szukanie i głoszenie chwały Bożej właśnie poprzez muzykę.

Muzykolekcje wyrastają z tego pragnienia. To rekolekcje muzyczne, które od 2016 roku gromadzą wiosną na placu Narutowicza od 100 do 150 osób, gotowych – tak jak i my – “stracić” trochę czasu na intensywne ćwiczenia muzyczne i duchowe – a wszystko to na chwałę Pana!

W tym roku czeka nas już trzecia edycja Muzykolekcji. W czerwcu, zaraz po Uroczystości Bożego Ciała, będziemy wspólnie śpiewać o NIEBIE, pytając samych siebie, czym właściwie to niebo dla nas jest. Czy to po prostu życie wieczne? A może to Bóg w moim codziennym życiu?  Obecność Chrystusa w Eucharystii? A może.. a może ja o niebie w ogóle nie myślę? Bo czy ja za Niebem tęsknię? Czy ja nieba szukam?

Zapraszamy Was. Razem poszukajmy odpowiedzi. Na modlitwie, we wspólnocie, w śpiewie, wokół stołu Eucharystii. Poszukajmy nieba… I wyśpiewajmy je tak, by tęsknotą za niebem zarazić innych.