
dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. ucz.
W przestrzeni jej zainteresowań badawczych znajdują się teologia ciała, tożsamość, dialog wiary i kultury, polityka kulturalna, pedagogika kultury, ale też przestrzenie łączenia nauki i szeroko rozumianego otoczenia gospodarczego.
Autorka i współautorka kilkunastu publikacji analizujących nauczanie i twórczość Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Pomysłodawca i współtwórca projektów badawczych: „Tożsamość ciała – pogranicza teologii i antropologii”; „Locus theologius w kulturze wizualnej”; „Podnoszenie potencjału dydaktycznego uczelni”. Jest autorką i redaktorem wielu publikacji związanych z nauczaniem Karola Wojtyły, w tym m.in. „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”.
Odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz państwa i obywateli w obszarze nauki.

Przymierze Miłosierdzia
Świadomi nierozerwalnego związku pomiędzy głoszeniem i świadczeniem miłosierdzia (por. Jk 2,14-19; 1J 3,14-17), zobowiązujemy się harmonijnie łączyć ewangelizację i dobroczynność:
„Kościół nie może, pod groźbą zdradzenia misji Jezusa, oddzielić zbawienia od szerzenia sprawiedliwości i wyzwolenia” (Dyrektywy ogólne Konferencji Episkopatu Brazylii 1999-2002).
Obok działań ewangelizacyjnych Ruch wykonuje różne prace społeczne dla dobra potrzebującej społeczności ubogich dzielnic i ulic, harmonijnie łącząc ewangelizację i dobroczynność. Ruch został zatwierdzony w Brazylii jako organizacja pożytku publicznego na poziomie miasta, stanu i państwa.
Ruch jest obecny w ponad 50 miastach Brazylii oraz w siedmiu innych państwach – w Polsce, Portugalii, Belgii, we Włoszech, w Mozambiku, Wenezueli i na Dominikanie – poprzez przynależność członków do jednego z więzów uczestnictwa.