prof. Dominika Zukowska-Gardzinska_foto2www

dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. ucz.

Teolog kultury, wykładowca, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II, profesor w Instytucie Nauk Teologicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W przestrzeni jej zainteresowań badawczych znajdują się teologia ciała, tożsamość, dialog wiary i kultury, polityka kulturalna, pedagogika kultury, ale też przestrzenie łączenia nauki i szeroko rozumianego otoczenia gospodarczego.

Autorka i współautorka kilkunastu publikacji analizujących nauczanie i twórczość Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Pomysłodawca i współtwórca projektów badawczych: „Tożsamość ciała – pogranicza teologii i antropologii”; „Locus theologius w kulturze wizualnej”; „Podnoszenie potencjału dydaktycznego uczelni”. Jest autorką i redaktorem wielu publikacji związanych z nauczaniem Karola Wojtyły, w tym m.in. „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”.

Odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz państwa i obywateli w obszarze nauki.

DSC02723

ks. Grzegorz Demczyszak

Duszpasterz akademicki, od 1998 roku jest związany z jednym z ruchów odnowy Kościoła – Ruchem Światło-Życie – potocznie nazywanym oazą. Szczególnie bliskie jest mu podejmowanie i wspieranie inicjatyw ewangelizacyjnych. Aktualnie jest moderatorem Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej. Rezyduje w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie i studiuje na Akademii Katolickiej w Warszawie. Prowadzi również rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw oraz opiekuje się dwoma kręgami Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

hubert2

Hubert Kowalski

Wszechstronny muzyk, kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Od 1993 roku współtworzy zespół Deus Meus. Jego zainteresowanie muzyką filmową, muzyką różnych epok i kultur oraz współczesną muzyką rozrywkową doprowadziło do tworzenia własnych kompozycji łączących style. Jako kompozytor ma w swoim dorobku zarówno Oratorium na Boże Narodzenie, Pasję wg św. Jana, musical Zazdrosna Miłość jak i wiele piosenek podejmujących problemy współczesnego świata, m.in. „Podaruj czas”, „Miłość trwa”. W 2007 roku założył orkiestrę ICON złożoną w głównej mierze ze studentów i absolwentów Krakowskiej Akademii Muzycznej, z którą wykonuje własne kompozycje, muzykę filmową i rozrywkową. Od kilku lat komponuje współczesne pieśni liturgiczne, przygotowuje nowe wokalno-instrumentalne opracowania pieśni stanowiących Tradycję Kościoła Katolickiego. Prowadzi liczne zajęcia warsztatowe w całym kraju, mające na celu podniesienie jakości muzyki religijnej wykonywanej podczas liturgii w polskich kościołach. Muzyka jest dla niego rzeczywistością wyrażającą najgłębsze uczucia i przeżycia, zdolną otwierać człowieka na prawdziwe Piękno.

IMG_9342

Poldek Twardowski

Leopold “Poldek” Twardowski – teolog, gitarzysta, wokalista, kompozytor.  Koordynator muzyczny ogólnopolskich i międzynarodowych spotkań Młodzieży Franciszkańskiej (1990 – 1994). Solista w czasie spotkań młodzieży na polach lednickich (2000 – 2004). Inicjator i koordynator wraz z żoną Joanną Inicjatywy Poznańskich Muzyków “Bogu Jedynemu chwała” znanej jako Poznańskie Wielbienie (od 2001), Poznańskich Zaduszek Jazzowych (od 2002) oraz Ogólnopolskich Rekolekcji NA FALI WIELBIENIA (od 2011). Koordynator muzyczny m.in. Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu (2016) oraz wielu innych muzycznych projektów. Solista i współorganizator koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie (od 2011). 

piotr2

Piotr Pałka

Absolwent wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1998 prowadzi ożywioną działalność artystyczną w Krakowie, jako dyrygent wielu chórów. W czerwcu 1999 roku pełnił funkcję dyrygenta Chóru Papieskiego podczas spotkania z Ojcem Świętym na Błoniach Krakowskich. Od sierpnia 1997 roku był śpiewakiem w Chórze Polskiego Radia SA w Krakowie. Już od 1993 roku Piotr Pałka komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć m.in. w bazylice dominikanów czy franciszkanów w Krakowie. Uczestniczy czynnie w odnowie muzyki liturgicznej, prowadząc liczne warsztaty muzyczno – liturgiczne na terenie całej Polski i za granicą. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku chóru mieszanego Voce Angeli (Głosem Anioła), działającego przy bazylice oo. franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci krakowskich uczelni. Voce Angeli wykonuje muzykę religijną i świecką, głównie á capella. W swoim repertuarze posiada oryginalne kompozycje i opracowania Piotra Pałki. W 2014 miał swoją premierę utwór „Miłość ponad wszystko – modlitwa przebłagalna i wynagradzająca”.