Muzykolekcje to trzydniowe rekolekcje muzyczne inspirowane charyzmatem Ruchu Światło – Życie organizowane przy Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie. Muzykolekcje to czas spotkania z Bogiem w Jego Słowie, w Eucharystii oraz modlitwie. Ku lepszemu zrozumieniu Słowa Bożego, którego słuchaliśmy w trakcie Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy do posłuchania homilii oraz konferencji księdza Grzegorza Demczyszaka, rekolekcjonisty ostatniej edycji Muzykolekcji.
Świadectwo Marii - uczestniczki wydarzeń podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
by Muzykolekcje

2 czerwca 1979 roku, Karol Wojtyła po raz pierwszy odwiedził Polskę jako papież Jan Paweł II. Pielgrzymka, która zdaniem części historyków w dużym stopniu zapoczątkowała też rozpad systemu komunistycznego, wywołała w kraju nieopisany entuzjazm i równie wielkie obawy władz. Papież wypowiedział wtedy słynne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi".

Maria - uczestniczka wydarzeń z roku 1979 dzieli się z nami swoim świadectwem wiary oraz opowiada o niezwykłym spotkaniu z Janem Pawłem II podczas jego pielgrzymki do Polski.