Nie lękajcie się!

Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Koncert Miastu i Światu to otwarte muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II. Wspominając pięciokrotną obecność Ojca Świętego w Warszawie, będziemy dziękować za wolność i pokojowe przemiany w Polsce i Europie, jednocześnie dzieląc się poprzez muzykę radością trwania w żywej wspólnocie Kościoła, Nadzieją i Bożym Błogosławieństwem danym nam na współczesne czasy.

W 2023 roku koncert przypada w 40. rocznicę obecności Ojca Świętego w Warszawie. W 1983 r. papieskie orędzie o Pokoju i Nadziei umocniło Polaków w dramatycznych okolicznościach stanu wojennego. Słowa św. Jana Pawła II wzywające do solidarności i odbudowy wspólnoty społecznej, poszanowania godności ludzkiej, postawy miłosierdzia oraz dialogu, a nade wszystko do przeciwstawienia się lękowi poprzez indywidualną odnowę serca i otwarcie na Bożą miłość, stają się szczególnie aktualne także teraz, wobec trwającej wciąż wojny za naszą wschodnią granicą.

Zapraszamy młodzież, rodziny z dziećmi i całe wspólnoty do włączenia się w śpiew i modlitwę, w których kontynuować będziemy papieskie wołanie o Ducha Świętego i dar pokoju dla świata, szczególnie dla naszych Sióstr i Braci na Ukrainie.

KIEDY? GDZIE?

18 czerwca 2023 (niedziela) 19:00

plac Zamkowy w Warszawie

2023/06/18 19:00:00

Św. Jan Paweł II – nauczyciel wolności. Spotkanie ze świadkami

17:00 – 18:30

Koncert Miastu i Światu poprzedzi spotkanie ze świadkami pontyfikatu i pielgrzymek Ojca Świętego pt. „Św. Jan Paweł II – nauczyciel wolności”. Podczas rozmowy, którą poprowadzi dziennikarka radiowa i telewizyjna, Ewa Pietrzak, zaproszeni goście opowiedzą o przesłaniu i kulisach pielgrzymki papieskiej do Polski w 1983 r., ale przede wszystkim podzielą się tym, jak ich samych dotykało i do dziś inspiruje orędzie św. Jana Pawła II. W spotkaniu wezmą udział zarówno historycy i badacze dziedzictwa papieża Polaka, jak i inne osoby, dla których jest on ważnym punktem odniesienia i autorytetem, m.in. s. Barbara Cholewa SJK, Agnieszka Jackowska, senator Jan Maria Jackowski, Wincenty Pipka, prof. Paweł Skibiński, Katarzyna Wasilewska, dr Małgorzata Żaryn oraz prof. Jan Żaryn.

Prowadzący

2022-06-12-Muzykolekcje-261

Hubert Kowalski

kompozytor, dyrygent, kontrabasista i wokalista

2022-06-12-Muzykolekcje-271

Poldek Twardowski

teolog, gitarzysta, wokalista, kompozytor

2022-06-12-Muzykolekcje-277

Piotr Pałka

dyrygent, kompozytor, śpiewak

Miastu i Światu 2022

Wspierają nas

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATOR

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT

CMJP2_LOGO_HOR_COLOR_bez_tla

PARTNER

raway

PATRONAT MEDIALNY

Tvp3_warszawa
Logo_kolor
RW_wersja podstawowa_liner_RGB
WARSZAWA-96_5_FM
logo idziemy
GN_logo
niedziela_Regina+1926_CMYK-int
logo idziemy
GN_logo
niedziela_Regina+1926_CMYK-int
salve net
Stacja7
KAI_kompletne_RGB